antalya haber

19 Kasım 2019 Salı
DOLAR : 5,7407 EURO : 6,3492
SAMANDAĞ’DA LÖSEV İÇİN FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜ
05.05.2019
Yaşam
Lösev’in kardeş okulu olan Samandağ Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Lösemili çocuklar ve Lösev ile ilgili farkındalık oluşturmak amacıyladoğa yürüyüşü yapıldı.

5 Mayıs 2019 Pazar günü saat 08:00’da Samandağ Abdullah Cömert Alanı’nda başlayan yürüyüşe Samandağ Kaymakam Vekili Yunus Coşkun, Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Duran, İlçe Emniyet Müdürü Duran Datlı, CHP Samandağ Kadın Kolları Başkanı Yüksel Berber, Samandağ Belediyesi Meclis Üyeleri, Samandağ Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri, öğrencileri ve gönüllü vatandaşlar katıldı.

Yoğun katılım ile gerçekleşen doğa yürüyüşü Vakıflı Mahallesi’nde bulunan Musa Ağacı’nda son buldu.

Yürüyüş öncesinde açıklama yapan Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz; “ Farkındalık oluşturmak, toplumsal duyarlılık yaratmak ve Lösemi hastası çocuklarımızın yanında olduğumuzu hissettirmek amacıyla bu tür etkinliklerin çok önemli ve anlamlı olduğunu düşünüyorum. Biz belediye olarak toplumda farkındalık yaratmak amacıyla yapılan bu tür etkinliklere katkı sunacağız. Toplumun değişik kesimlerinin de bu tür anlamlı etkinliklere duyarlı davranmasını bekliyoruz.” İfadelerine yer verdi. 

Samandağ Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi ve aynı zamanda iyileşmiş bir lösemi hastası olan Ela Yüksek tarafından yapılan açıklamada; “ Bugün Lösev’inkardeş okulu olarak Samandağ’da bir doğa yürüyüşü gerçekleştireceğiz. Lösev ile ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla toplandık. İlçemizin değerli insanları da yürüyüş etkinliğimizde bizlere eşlik edecekler. 

İlçemize biraz daha Lösev’i tanıtmak, Farkındalık yaratmak ve Lösemili çocuklara biraz daha destek olmak amacıyla bu yürüyüşü düzenliyoruz.  Lösev’in şu anki ilk ve en önemli amacı Lösante hastanemize ilk fırsatta ruhsat alabilmek. Umarım en kısa zamanda bu amacımıza ulaşabiliriz. 

Ben de iyileşmiş bir Lösemi hastası olarak sizlere iyileşmiş Lösemili bir çocuğun ağzından bir yazı okuyacağım;  sevgili gönüllülerimiz, Lösemiye karşı verdiğim bu zorlu mücadelede beni yalnız bırakmadığınızı bilmenin bana güç verdiğinibilmenizi isterim. Beni yeniden hayata ve hayallerime kavuşturmak için hep birlikte mücadele edeceğimiz LösevAilemize hoş geldiniz. Hele bir iyileşeyim diye düşündüğüm zamanlarda avucuma koyduğunuz umut ve mutluluklar için, maskemin ardına sakladığım yüzüme tebessüm, gözlerimde ışık olduğunuz için hepinize teşekkür ederim. İyi ki varsınız, iyi ki yanımızdasınız.” dedi.

Bu kategorideki diğer haberler

Muratpaşa Yaşlı Meclisi Aralık’ta Toplanıyor
Muratpaşa’da demokratik katılımcılığı esas alan kent yaşamının kurulmasında önemli çalışmalardan biri olacak Yaşlı Meclisi’nin üyeleri belirlendi. Yaşlı Meclisi, ilk toplantısını Aralık ayı içinde gerçekleştirecek.
Konyaaltı Belediyesi Oda Orkestrası yine şaşırttı…
Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’in talimatıyla kurulan ve müziği sokağa taşıyan Konyaaltı Belediyesi Oda Orkestrası, “Atatürk’ü Anma Konseri”yle bu kez bir alışveriş merkezindeydi…
MANAVGAT BELEDİYESİ ATATÜRK’Ü ANDI
Konyaaltı’nda “Cumhuriyet Yürüyüşü” coşkusu
Konyaaltı Belediyesi, Cumhuriyetin kuruluşunun 96’ncı yıl dönümünde gerçekleştirdiği “Cumhuriyet Yürüyüşü ve Necati ve Saykolar Konseri”yle Antalyalılara muhteşem bir Cumhuriyet Bayramı coşkusu yaşattı.
SAMANDAĞ’DA CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI BAŞLADI
Cumhuriyet’in kuruluşunun 96. Yıldönümü kutlamalarıSamandağ’da, Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni ile başladı.
ARAS: “CUMHURİYETİ İLELEBET YAŞATACAK BİRİKİM VE ENERJİYE SAHİBİZ”
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Cumhuriyet’in 96’ıncı yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Bodrum’da Cumhuriyet Bayramını millet olarak büyük bir coşku ve gurur içerisinde kutlamaya hazırlandıklarını ifade eden Başkan Aras, Türkiye Cumhuriyeti’nin, küllerinden yeniden doğan bir ulusun direniş destanı olduğunu belirterek “Bir aydınlanma tasarımı olan Cumhuriyet, Türkiye’nin çağdaşlaşmasında siyasal, toplumsal, hukuksal, kültürel ve ekonomik dönüşümlerin yolunun açılmasıdır.” dedi. Başkan Aras, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:
EN ÇOK OKUNANLAR
BAŞKAN UYSAL, BU BAYRAM ‘BARIŞIN DA MÜJDECİSİ OLSUN’
510 bin defa ‘nasıl yardımcı olabilirim’ dediler
Muratpaşa'da Başkan Uysal’dan ‘Geçmiş olsun’ ziyareti
Başkan Uysal, Banu Avar söyleşisinde konuştu ‘Tek amacımız toplumu bütünleştirmek’
HATAY SEVGİ PARKI RENGÂRENK
Muratpaşa'nın Kırcami planlarında top Büyükşehir’de