antalya haber

23 Temmuz 2019 Salı
DOLAR : 5,6786 EURO : 6,3701
SAMANDAĞ’DA LÖSEV İÇİN FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜ
05.05.2019
Yaşam
Lösev’in kardeş okulu olan Samandağ Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Lösemili çocuklar ve Lösev ile ilgili farkındalık oluşturmak amacıyladoğa yürüyüşü yapıldı.

5 Mayıs 2019 Pazar günü saat 08:00’da Samandağ Abdullah Cömert Alanı’nda başlayan yürüyüşe Samandağ Kaymakam Vekili Yunus Coşkun, Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Duran, İlçe Emniyet Müdürü Duran Datlı, CHP Samandağ Kadın Kolları Başkanı Yüksel Berber, Samandağ Belediyesi Meclis Üyeleri, Samandağ Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri, öğrencileri ve gönüllü vatandaşlar katıldı.

Yoğun katılım ile gerçekleşen doğa yürüyüşü Vakıflı Mahallesi’nde bulunan Musa Ağacı’nda son buldu.

Yürüyüş öncesinde açıklama yapan Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz; “ Farkındalık oluşturmak, toplumsal duyarlılık yaratmak ve Lösemi hastası çocuklarımızın yanında olduğumuzu hissettirmek amacıyla bu tür etkinliklerin çok önemli ve anlamlı olduğunu düşünüyorum. Biz belediye olarak toplumda farkındalık yaratmak amacıyla yapılan bu tür etkinliklere katkı sunacağız. Toplumun değişik kesimlerinin de bu tür anlamlı etkinliklere duyarlı davranmasını bekliyoruz.” İfadelerine yer verdi. 

Samandağ Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi ve aynı zamanda iyileşmiş bir lösemi hastası olan Ela Yüksek tarafından yapılan açıklamada; “ Bugün Lösev’inkardeş okulu olarak Samandağ’da bir doğa yürüyüşü gerçekleştireceğiz. Lösev ile ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla toplandık. İlçemizin değerli insanları da yürüyüş etkinliğimizde bizlere eşlik edecekler. 

İlçemize biraz daha Lösev’i tanıtmak, Farkındalık yaratmak ve Lösemili çocuklara biraz daha destek olmak amacıyla bu yürüyüşü düzenliyoruz.  Lösev’in şu anki ilk ve en önemli amacı Lösante hastanemize ilk fırsatta ruhsat alabilmek. Umarım en kısa zamanda bu amacımıza ulaşabiliriz. 

Ben de iyileşmiş bir Lösemi hastası olarak sizlere iyileşmiş Lösemili bir çocuğun ağzından bir yazı okuyacağım;  sevgili gönüllülerimiz, Lösemiye karşı verdiğim bu zorlu mücadelede beni yalnız bırakmadığınızı bilmenin bana güç verdiğinibilmenizi isterim. Beni yeniden hayata ve hayallerime kavuşturmak için hep birlikte mücadele edeceğimiz LösevAilemize hoş geldiniz. Hele bir iyileşeyim diye düşündüğüm zamanlarda avucuma koyduğunuz umut ve mutluluklar için, maskemin ardına sakladığım yüzüme tebessüm, gözlerimde ışık olduğunuz için hepinize teşekkür ederim. İyi ki varsınız, iyi ki yanımızdasınız.” dedi.

Bu kategorideki diğer haberler

Yüreğinde engel olmayan herkese kapımız açık’
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Engelsiz Kafe’de yenilenme çalışmalarını büyük oranda tamamlandığını belirterek, “Burası, bizim bölgemizde engellilere tahsis edilen, engellilere öncelik verilen en geniş alandır. Burada bir kafe hizmeti var ve kapıları ruhunda engel olmayan herkese açık” diye konuştu.
MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN GENÇ KADINLARA EVLİLİK OKULU
KADINLAR BODRUM'DA BULUŞTU “BAŞARI ÖYKÜSÜ” NÜN 5’NCİSİ BODRUM’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
5.’si Bodrum’da düzenlenen “Bir Başarı Öyküsü: Mavi Yolculuk” Sanat Şöleninde, kadınların başarı hikayeleri paylaşıldı.
LÖSEV’in Kurban Bayramına Kadar Hedefi Tüm Türkiye’de 30 Bin Aileye Ulaşmak…
Lösemi ve kanser tedavisi gören çocuk ve yetişkinlerin iyileşmesi için protein ağırlıklı beslenmeleri çok önemli. Bu nedenle LÖSEV, 12 ay boyunca kayıtlı hastalarına kırmızı et yardımını sürdürüyor. En kaliteli protein kaynağı olan et ve et ürünleri hastaların beslenmesinde çok önemli bir yere sahip. Özellikle lösemide et ve et ürünleri tüketerek sağlıklı beslenen hastalar bu zorlu tedavi sürecini daha kolay atlatıyorlar. 2019 Mayıs ayında 8500’e hasta ve ailesine kırmızı et yardımı yapan LÖSEV, 2019 Nisan ayından bu yana Türkiye genelinde 14 Bin aileye et yardımı ulaştırıldı.
Muratpaşa’da Demans Kafe için ilk adım atıldı
Muratpaşa Belediyesi, 2018 yılında kurduğu ‘Alzheimer Danışma Hattı’nın ardından ilçede demans ve Alzheimer hastalarına hizmet verecek Demans Kafe’nin kurulması çalışmalarına başladı. İlk ve orta evre demans hastaları ve yakınlarına sosyal bakım programı kapsamında destek sağlayacak DemansKafe, Şirinyalı Mahallesi’nde açılacak.
Döşemealtı’nın Altın pedalları Türkiye Şampiyonu
Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Konya’da düzenlenen yarışlarda takım halinde Türkiye Şampiyonu olan Kırkgöz Döşemealtı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Bisiklet takımı sporcularını ağırladı.
EN ÇOK OKUNANLAR
BAŞKAN UYSAL, BU BAYRAM ‘BARIŞIN DA MÜJDECİSİ OLSUN’
510 bin defa ‘nasıl yardımcı olabilirim’ dediler
Muratpaşa'da Başkan Uysal’dan ‘Geçmiş olsun’ ziyareti
Başkan Uysal, Banu Avar söyleşisinde konuştu ‘Tek amacımız toplumu bütünleştirmek’
Muratpaşa'nın Kırcami planlarında top Büyükşehir’de
HATAY SEVGİ PARKI RENGÂRENK