antalya haber

29 Şubat 2020 Cumartesi
DOLAR : 6,2371 EURO : 6,8716
Döşemealtı Belediyesinde Toplu İş Sözleşmesi sevinci
19.12.2019
Ekonomi
Döşemealtı Belediyesi ile memur ve sözleşmeli personelleri temsile yetkili sendika olan Tüm-Yerel-Sen sendikası ile 1 Nisan 2019-1 Nisan 2021 tarihleri arasını kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.

 

Toplu sözleşme imza törenine belediyeyi temsilen DöşemealtıBelediye Başkanı Turgay Genç, Başkan Yardımcıları Bülent Yörük, Engin Murat Özdemir, İnsan Kaynakları Şube Müdürü Ferit Çüner, Sendikayı temsilen Tüm-Yerel-Sen Sendikası Şube Başkanı Ünal Şahin ve Şube sekreterleri Demet Kurupınar ve Volkan Özdemir katıldı.  

Mevzuatın öngördüğü yasal limitler çerçevesinde tüm çalışanların Sosyal Denge tazminatının en üst seviyeden ödenmesi için toplu sözleşme yenilediklerini söyleyen Başkan Genç,  “Çalışan personelimize daha huzurlu bir çalışma ortamı sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Biz her zaman çalışanın yanındayız ve bunun için tüm hakların sonuna kadar ödenmesi için mücadele ediyoruz. Hem belediyemize hem de memur arkadaşlarımıza hayırlı olsun“ dedi.

Engelli ve Kadın personele pozitif ayrımcılık

Toplu iş sözleşmesi kapsamında kadın ve engelli personeleyeni dönemde de pozitif ayrımcılık uygulandı. Sözleşmeye göre Belediyede görevli tüm kadın personel 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününde izinli sayılacak. Yine engelli personel de Engelliler haftasında 1 gün izinli olacak. 

Şiddet uygulayan personelin maaşı eşine

Yapılan toplu iş sözleşmesinde daha önceki sözleşmelerde olduğu gibi aile içi ve kadına şiddetin önlenmesi için bir takım tedbirler alınması için adımlar atıldı. Sözleşmeden faydalanan personelin ailesinin şikayeti üzerine aile içi şiddet uyguladığı tespit edilen belediye çalışanının sözleşme hükümlerinde yer alan mali ve sosyal yardımlar elinden alınarak çalışanın eşine ödenecek. Yine sözleşmeden faydalanan tüm memur ve sözleşmeli personel tam teşekküllü check-up imkanındanfaydalanacak.

Bu kategorideki diğer haberler

Tarımda Örgütlenme ve Pazarlama Konuşuldu
Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi ve TARSİD (Tarım Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği) iş birliğinde ‘Örgütlenme ve Pazarlama Temelinde Almanya Bodensee Bölgesi Modellemesi’ konulu bir konferans düzenlendi.
CHP’Lİ ÖZER’DEN TARIM BAKANINA ELEŞTİRİ SORUSU
CHP’li çiftçi vekil Aydın Özer, tarım politikalarını eleştiren üreticinin 5 yıllığına tüm tarımsal desteklemelerden men edilmesini Meclis gündemine taşıdı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye bir soru önergesi veren Özer, “Talimatı siz mi verdiniz?” dedi.
SÜTTE BİRLİK ZAMANI
Antalya Ticaret Borsası (ATB), üyelerinin sorunları ve çözüm önerilerini gündeme getirmeye devam ediyor. Süt üretimi ve pazarlaması alanında faaliyet gösteren süt kooperatifleri temsilcileriyle düzenlenen çalışma toplantısı, ATB Yönetim Kurulu Üyeleri Halil Bülbül ile Hüseyin Simav’ın katılımıyla Borsa Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıda, süt üretim maliyetlerindeki artış, ödeme vadelerindeki uzunluk, elektrik faturalarındaki artış, yemde yaşanan sıkıntılar gündeme geldi.
ENFLASYONDA DÜŞÜŞ BEKLENTİSİ
Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) ve Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı Temmuz ayı enflasyon rakamlarını değerlendirdi.
ÇANDIR'DAN ENFLASYON DEĞERLENDİRMESİ
Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) ve Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı Haziran ayı enflasyon rakamlarını değerlendirdi. Tüketici enflasyonu TÜFE'nin aylık yüzde 0,03, yıllık yüzde 15,72 olarak ilan edildiğini belirten Çandır, Batı Akdeniz enflasyonunun aylık yüzde 0,23 ve yıllık yüzde 16,73 ilan edildiğini kaydetti. Çandır Burdur, Isparta ve Antalya illerini kapsayan bölge enflasyonunun ülke enflasyonuna göre yüksekliğini halen koruduğuna dikkat çekti. Çandır, "Öyle ki son 15 yıldaki bölgemiz enflasyonu haziran aylarında büyük ölçüde ülke enflasyonuna eşdeğer seyretmiştir. 2018 ve 2019 yıllarında ise bu ortalama karakteristiğimizin dışına düşmüş durumdayız" dedi.
Başkan Uysal’dan anlamlı ziyaret
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Köy Enstitülerinin kuruluş yıldönümünde Antalya’da yaşayan ve geçen Mart ayında 90’ıncı yaşını kutlayan Hasanoğlan Köy Enstitüsü’nün ilk mezunlarından Şakir Uludağ’ı evinde ziyaret etti.
EN ÇOK OKUNANLAR
BAŞKAN UYSAL, BU BAYRAM ‘BARIŞIN DA MÜJDECİSİ OLSUN’
510 bin defa ‘nasıl yardımcı olabilirim’ dediler
Muratpaşa'da Başkan Uysal’dan ‘Geçmiş olsun’ ziyareti
Başkan Uysal, Banu Avar söyleşisinde konuştu ‘Tek amacımız toplumu bütünleştirmek’
ANTALYA ‘ATA’SINA SAYGI İÇİN YÜRÜDÜ
HATAY SEVGİ PARKI RENGÂRENK