antalya haber

24 Ağustos 2019 Cumartesi
DOLAR : 5,7642 EURO : 6,3769
Mendilim Kekik Kokuyor” seyircisi ile buluşmaya hazırlanıyor
26.05.2019
Kültür Sanat
Çanakkale Savaşı’na gönüllü katılan gençlerin hikayesinin anlatıldığı uzun metrajlı sinema filminin çekimleri Kemer’de başladı.

Phaselis Antik Kenti’nde başlanan sinema çekimleri öncesinde bir otelde basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Belediye Başkan Vekilimiz Hasan Ali Acar ile Belediye Meclis Üyemiz Ferhan Fidan da katıldı. 
Başkan Vekilimiz Acar, basın toplantısında yaptığı konuşmasında, sinema filminin Kemer’de de çekilmesinden mutlu olduklarını söyledi. 
Filmde çok kaliteli oyuncuların rol alacağını belirten Başkan Vekilimiz Acar, “Phaselis Antik Kenti’nde çekimlerine başlanılan sinema filmi, ilçemizin de tanıtımına katkı sağlayacaktır. Kültürel organizasyonlara belediyemiz her zaman her türlü desteğe vermeye hazırdır.” diye konuştu. 
Çanakkale Savaşları’nın 100. Yılında 18 Mart Üniversitesi’nin düzenlediği senaryo yarışmasında, A. Kadir Bozkurt tarafından yazılan “Mendilim Kekik Kokuyor” birincilik kazanmıştı. 
Proje, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından destekleniyor. Film ekibine Antalya Valiliği, Türk Kızılayı, Halk Bankası, TT Hotels Turkey, Aroma Meyve Suları ve Gıda A.Ş, Kemer Kaymakamlığı ve Belediyemiz destek oluyor. 
Sistem Medya Prodüksiyon Ltd. Şti’nin yapımcılığını üstlendiği sinema filminin yönetmenliğini Hüseyin özden ve Hakan Kurşun yapıyor. 
Filmde, Wilma Elles, Devrim Yakut, Mehmet Çevik, Başar Alemdar, Azer Selte, Alper Kut, Oktay Dal, Selim Gürata, Aydın Sigalı, Abdullah Sürekli gibi tanınmış oyuncular yer alacak. 
19 Mayıs’ta çekimleri başlayan ve Çanakkale Savaşları’nın yaşandığı atmosferi Antalya’ya taşıyan uzun metrajlı filmin 2020’de vizyona gireceği belirtildi.

Bu kategorideki diğer haberler

Başkan Uysal’dan antik kentler için birlik teklifi
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 2’nci Uluslararası Antik Kentler Formu için bulunduğu Rusya’da, tarihi Kaleiçi gibi gündelik hayatın devam ettiği antik kent merkezine sahip şehirlerin bir araya gelip ortak kültürel ve sanatsal tanıtım birliği oluşturulmasını teklif etti.
Güzel Sanatlar Fakültesi Özel Yetenek Sınavı Başvuruları Başladı
Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin 21-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan özel yetenek sınavları başvuruları başladı.
MANAVGAT’A YILDIZ YAĞACAK
“MAVİ ÖZGÜRLÜK” BODRUM SANATÇILARI SERGİSİ AÇILDI
Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi, bu temmuz ayında birbirinden değerli sanatçıların eserlerine ev sahipliği yapıyor.
İBRAHİM SÖZEN GENÇLİK MERKEZİ’NDE ÇOCUKLARA ÜCRETSİZ KURSLAR
DEVLET TİYATROLARI BODRUM’DA SAHNE ALACAK
Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu yetkilileri ile birlikte Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı ziyaret etti. Bodrum’daki kültür merkezleri ve sahneleri de gezen Mustafa Kurt daha sonra Herodot Kültür Merkezi’nde Bodrum Şehir Tiyatrosu oyuncularıyla bir araya geldi.
EN ÇOK OKUNANLAR
BAŞKAN UYSAL, BU BAYRAM ‘BARIŞIN DA MÜJDECİSİ OLSUN’
510 bin defa ‘nasıl yardımcı olabilirim’ dediler
Muratpaşa'da Başkan Uysal’dan ‘Geçmiş olsun’ ziyareti
Başkan Uysal, Banu Avar söyleşisinde konuştu ‘Tek amacımız toplumu bütünleştirmek’
Muratpaşa'nın Kırcami planlarında top Büyükşehir’de
HATAY SEVGİ PARKI RENGÂRENK