antalya haber

25 Haziran 2019 Salı
DOLAR : 5,8008 EURO : 6,6054
MURATPAŞA’DA ‘MASAL GİBİ’ BİR YÜREK
01.06.2019
Kültür Sanat
Muratpaşa Belediyesi’nin ilk ve ortaokul öğrencileri için geçen yıl düzenlendiği ‘Yazarlık Atölyesi’ne katılan 10 yaşındaki Ezgi İldaş’ın ilk öykü kitabı ‘Masal gibi’ yayınlandı. İkiz kardeşi Efe İldaş’ınresimlediği kitabı, yazar ve ressam kardeşler Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal için imzaladı.

Cengiz Topel İlkokulu 4’üncü sınıf öğrencisi Ezgi İldaş, Muratpaşa Belediyesi’nin destek eğitim kurslarında geçen yıl gerçekleştirdiği ve 8 hafta süren yazarlık atölyesine katıldı. Çocuk kitapları yazarı Figen Bahtoğlu tarafından gerçekleştirilen atölyede Ezgi, düşüncelerini ifade etmeeleştiri ve çözümleme yapma yetilerinin geliştirilmesi gibi başlıklarda verilen eğitimlerinden ardından yazmaya başladı. 

‘Masal gibi’ adını verdiği ilk öykü kitabı geçen hafta baskıdan çıkan Ezgi İldaşMuratpaşa Belediyesi fuayesinde imza günü düzenlendi. Ezgi’nin imza gününde kitabı resimleyen ve kapak tasarımının da sahibi olan ikiz kardeşi Efe de yer aldı. Yazar ve ressam kardeşler, Başkan Uysal için de kitaplarını imzaladı. İmzalı bir kitap almak için sıraya giren Başkan Uysal, ikiz kardeşlerden gelecekten ne olursa olsun sanatla ilgilenmeyi hiç bırakmamalarını istedi. 

Küçük yazar İldaş, ilk kitabını anne ve babası olmayan çocuklara bir katkı sağlamak amacıyla yazdığını söyledi. Kitabını önsözünde, kendisini “Çok şanslı bir çocuğum. Annem, babam, ailem hep benim yanımdalar” şeklinde anlatan Ezgi, kitaptan elde edeceği gelirle Antalya Zübeyde Hanım Çocuk Esirgeme Kurumu’nda bir kütüphane oluşturulacaklarını belirtti.

Bu kategorideki diğer haberler

DEVLET TİYATROLARI BODRUM’DA SAHNE ALACAK
Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu yetkilileri ile birlikte Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı ziyaret etti. Bodrum’daki kültür merkezleri ve sahneleri de gezen Mustafa Kurt daha sonra Herodot Kültür Merkezi’nde Bodrum Şehir Tiyatrosu oyuncularıyla bir araya geldi.
MODERN DANS MİLLİ TAKIMI AVRUPA ŞAMPİYONASINA GİDİYOR.
Bodrum Dans Kulübü dansçıları Türkiye Dans Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Free Style Şampiyonasında 5 ayrı dalda aldıkları birincilik ödülünün ardından Modern Dans Milli Takımı olarak Avrupa Şampiyonasına hazırlanıyor.
Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde seramik buluşması
DÜNYA DANS ŞAMPİYONASI BODRUM’A YAKIŞIR
Geçtiğimiz yıl Aralık ayında yarışma için gittiği Adana’da hayatını kaybeden, Dünya Salsa 3.’sü Cem Demir anısına Bodrum’da bir etkinlik düzenlendi.
Mendilim Kekik Kokuyor” seyircisi ile buluşmaya hazırlanıyor
Çanakkale Savaşı’na gönüllü katılan gençlerin hikayesinin anlatıldığı uzun metrajlı sinema filminin çekimleri Kemer’de başladı.
HBB ŞEHİR TİYATROSU RAMAZAN GELENEKLERİNİ YAŞATACAK
EN ÇOK OKUNANLAR
BAŞKAN UYSAL, BU BAYRAM ‘BARIŞIN DA MÜJDECİSİ OLSUN’
510 bin defa ‘nasıl yardımcı olabilirim’ dediler
Muratpaşa'da Başkan Uysal’dan ‘Geçmiş olsun’ ziyareti
Başkan Uysal, Banu Avar söyleşisinde konuştu ‘Tek amacımız toplumu bütünleştirmek’
Muratpaşa'nın Kırcami planlarında top Büyükşehir’de
HATAY SEVGİ PARKI RENGÂRENK