antalya haber

25 Haziran 2019 Salı
DOLAR : 5,8008 EURO : 6,6054
Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde seramik buluşması
01.06.2019
Kültür Sanat

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde 39 sanatçının eserlerininyer aldığı ‘Antalya Renkler’ seramik sergisinin açılışında “Kentler ancak böyle derinleşiyor, böylesergilerle renkleniyor. Sanat yoksa kentler, gerçek anlamda bir çöl değil ama dev bir alışveriş merkezinden ibaret kalıyor” diye konuştu. 

Antalya’nın kültür ve sanat hayatına bambaşka bir pencere açan Muratpaşa Belediyesi Türkan Şoray Kültür Merkezi, seramik sanatının Antalya’daki en büyük buluşmasına ev sahipliği yaptı. Farklı coğrafyalardan, farklı kültürlerden ama özünde hepsi seramiğe gönül vermiş, hayatını seramikle yoğurmuş 39 sanatçı, Antalya Renkler’ seramik sergisiyle sanatseverlerle buluştu.

Şebnem Bahar’ın sanat koordinatörlüğünde Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde açılan sergi iş, sanat ve siyaset dünyasından birçok ismi bir araya getirdi.  Başkan Uysal, serginin açılışında yaptığı konuşmada, kentlerin ancak böyle sergilerle derinleştiğini, renklendiğini söyledi.  Sanat yoksa kentlerin gerçek anlamda bir çöl değil ama dev bir alışveriş merkezinden ibaret olacağını belirten Başkan Uysal, “Başka bir şekilde ifade etmek istersek, sanat yoksa kentler dev bir boğuşma arenası olur. Türkan Şoray Kültür Merkezi’miz açıldığı günden itibaren birçok özel sergiye ev sahipliği yaptı. Tamamen seramik sergisi olan bu buluşmanın bizim için ayrı bir değeri var. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Başkan Uysal, konuşmasının ardından 39 sanatçının eserlerini yer aldığı sergiye konuklarla birlikte gezdi. Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde açılan Antalya Renkler seramik sergisi 28 Haziran’a kadar ziyaret edebilir

Bu kategorideki diğer haberler

DEVLET TİYATROLARI BODRUM’DA SAHNE ALACAK
Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu yetkilileri ile birlikte Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı ziyaret etti. Bodrum’daki kültür merkezleri ve sahneleri de gezen Mustafa Kurt daha sonra Herodot Kültür Merkezi’nde Bodrum Şehir Tiyatrosu oyuncularıyla bir araya geldi.
MODERN DANS MİLLİ TAKIMI AVRUPA ŞAMPİYONASINA GİDİYOR.
Bodrum Dans Kulübü dansçıları Türkiye Dans Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Free Style Şampiyonasında 5 ayrı dalda aldıkları birincilik ödülünün ardından Modern Dans Milli Takımı olarak Avrupa Şampiyonasına hazırlanıyor.
MURATPAŞA’DA ‘MASAL GİBİ’ BİR YÜREK
Muratpaşa Belediyesi’nin ilk ve ortaokul öğrencileri için geçen yıl düzenlendiği ‘Yazarlık Atölyesi’ne katılan 10 yaşındaki Ezgi İldaş’ın ilk öykü kitabı ‘Masal gibi’ yayınlandı. İkiz kardeşi Efe İldaş’ınresimlediği kitabı, yazar ve ressam kardeşler Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal için imzaladı.
DÜNYA DANS ŞAMPİYONASI BODRUM’A YAKIŞIR
Geçtiğimiz yıl Aralık ayında yarışma için gittiği Adana’da hayatını kaybeden, Dünya Salsa 3.’sü Cem Demir anısına Bodrum’da bir etkinlik düzenlendi.
Mendilim Kekik Kokuyor” seyircisi ile buluşmaya hazırlanıyor
Çanakkale Savaşı’na gönüllü katılan gençlerin hikayesinin anlatıldığı uzun metrajlı sinema filminin çekimleri Kemer’de başladı.
HBB ŞEHİR TİYATROSU RAMAZAN GELENEKLERİNİ YAŞATACAK
EN ÇOK OKUNANLAR
BAŞKAN UYSAL, BU BAYRAM ‘BARIŞIN DA MÜJDECİSİ OLSUN’
510 bin defa ‘nasıl yardımcı olabilirim’ dediler
Muratpaşa'da Başkan Uysal’dan ‘Geçmiş olsun’ ziyareti
Başkan Uysal, Banu Avar söyleşisinde konuştu ‘Tek amacımız toplumu bütünleştirmek’
Muratpaşa'nın Kırcami planlarında top Büyükşehir’de
HATAY SEVGİ PARKI RENGÂRENK