antalya haber

13 Aralık 2019 Cuma
DOLAR : 5,7830 EURO : 6,4619
ANTALYA DOB ARALIK’TA ZENGİN BİR PROGRAM İLE 2019’A VEDA EDİYOR
01.12.2019
Kültür Sanat
Antalya Devlet Opera ve Balesi, Aralık ayında zengin bir program ile perdelerini açacak. Opera, operet, müzikal, konser ve çocuk oyunu olmak üzere toplam 11 temsil ile izleyici karşısına çıkacak olan Antalya DOB’da provalar hızla devam etmekte.

 
ANTALYA DOB “MEMLEKETİM” İLE DÜNYA PRÖMİYERİNE İMZA ATACAK
 
Antalya Devlet Opera ve Balesi, 7 Aralık Cumartesi saat: 20.00’de müzik düzenlemelerini Deniz Yıldız’ın yaptığı ve metni ile rejisi Fatih Şanal’a ait olan “Memleketim” müzikalinin dünya prömiyerini gerçekleştirecek. Tarih içinden süzülerek gelmiş zengin bir geleneğin ürünü olan ve klasik batı müziği orkestrasına uygun çok sesli düzenlenen türkülerimizin konu alındığı eserde Antalya DOB orkestrasını şef Ömer Yöndem ve şef Hakan Kalkan yönetirken, eserin koreografisi Armağan Davran tarafından yapıldı.
 
“IV. MURAT”  TEKRAR SAHNEDE
 
Antalya DOB, Kasım ayında prömiyerini gerçekleştirdiği ve sanatseverlerin beğenisini kazanan “IV. Murat” operasını 12 Aralık Perşembe saat: 20.00’de tekrar sahneleyecek. 2010 yılında kaybettiğimiz Türk operasının büyük ustası, besteci ve orkestra şefi Okan Demiriş’in “IV. Murat” operası Haldun Özörten rejisi ile Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.
 
“ŞEKERONYA” ARALIK AYINDA MİNİK SANATSEVERLERİNİ BEKLİYOR
 
Ülkesinden kaçan, Şekeronya’nın haylaz çocuğu Fırıldak’ın eve dönüş hikayesinin anlatıldığı “Şekeronya” çocuk oyunu 14 Aralık Cumartesi saat: 11.00, 19 Aralık ve 24 Aralık saat: 11.00 ile 14.00 gösterimleri ile minik sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Zeynep Ergüven’in yazdığı ve müzikleri Murat Cem Orhan’a ait olan eseri Fatih Şanal sahneye koydu.
 
ARALIK AYINDA NEŞELİ BİR OPERET “ÇARDAŞ PRENSESİ”
 
Antalya Devlet Opera ve Balesi, kurulduğu 1999 senesinde gerçekleştirdiği ilk eser olan ve Macar besteci Emmerich Kalman’ın en başarılı yapıtı olarak nitelendirilen “Çardaş Prensesi” operetini 17 Aralık Salı saat: 20.00’de sahneleyecek. Kah neşeli kah melankolik karakterleriyle seçkinleşmiş operet repertuvarının başarılı örneklerinden biri olan eser Haldun Özörten tarafından sahneye koyuldu.
 
KAPALI GİŞE SANHELENEN “MADAMA BUTTERFLY” TEKRAR SAHNEDE
 
Antalya Devlet Opera ve Balesi, kapalı gişe sahnelediği Puccini’nin Uzakdoğu ezgileri ile süslediği dünyaca ünlü “Madama Butterfly” operasını kaçıran ve yeniden izlemek isteyen sanatseverler için 21 Aralık Cumartesi saat: 20.00’de tekrar sahneleyecek. Librettosu Luigi Illica ve Giuseppe Giacosa’ya ait olan eser, Yiğit Günsoy rejisi ile Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde izlenebilecek.
 
YENİ YIL KONSERİ İLE 2020’YE MERHABA
 
Antalya Devlet Opera ve Balesi 2020 yılına “Yeni Yıl Konseri” ile merhaba diyecek. Sürpriz bir repertuvarın seslendirileceği orkestralı konser, 28 Aralık Cumartesi saat: 20.00’de Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak.
 

Bu kategorideki diğer haberler

MİLLİ TAKIMIMIZ BUGÜN DÜNYA ŞAMPİYONASINA GİDİYOR
Bodrum Dans Kulübü Modern Dans Bölümünün 32 sporcu, 3 idareci ve 19 sporcu velisinden oluşan 54 kişilik Modern Dans Türk Milli Takımı Kafilesi, bugün Bodrum’dan ayrılıyor.
MUHTEŞEM PRÖMİYER SONRASI “ŞEKERONYA” TEKRAR SAHNEDE
HAKAN AYSEV “ÇARDAŞ PRENSESİ” OPERETİ İLE ANTALYA DOB SAHNESİNDE
BODRUM’UN KÜLTÜR ENVANTERİ ÇIKARILACAK
BODRUM MİMARLAR ODASI YÖNETİMİ BAŞKAN ARAS’I ZİYARET ETTİ Bodrum Belediyesi Koruma Uygulama ve Denetim Bürosu-KUDEB tarafından başlatılan Bodrum kültür envanteri çalışmasına Mimarlar Odası Bodrum Temsilciliği de destek verecek.
Başkan Uysal’dan antik kentler için birlik teklifi
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 2’nci Uluslararası Antik Kentler Formu için bulunduğu Rusya’da, tarihi Kaleiçi gibi gündelik hayatın devam ettiği antik kent merkezine sahip şehirlerin bir araya gelip ortak kültürel ve sanatsal tanıtım birliği oluşturulmasını teklif etti.
Güzel Sanatlar Fakültesi Özel Yetenek Sınavı Başvuruları Başladı
Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin 21-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan özel yetenek sınavları başvuruları başladı.
EN ÇOK OKUNANLAR
BAŞKAN UYSAL, BU BAYRAM ‘BARIŞIN DA MÜJDECİSİ OLSUN’
510 bin defa ‘nasıl yardımcı olabilirim’ dediler
Muratpaşa'da Başkan Uysal’dan ‘Geçmiş olsun’ ziyareti
Başkan Uysal, Banu Avar söyleşisinde konuştu ‘Tek amacımız toplumu bütünleştirmek’
HATAY SEVGİ PARKI RENGÂRENK
ANTALYA ‘ATA’SINA SAYGI İÇİN YÜRÜDÜ