antalya haber

19 Eylül 2019 Perşembe
DOLAR : 5,7020 EURO : 6,3055
Muratpaşalı kadınlar, spor yaparak Çevre Festivali’ne davet etti Çevre Festivali başlıyor
12.04.2019
Çevre
Muratpaşa Belediyesi’nin bu yıl ikincisini düzenleyeceği Çevre Festivali 19 Nisan Cuma günü başlıyor. “Dünyaya nefes olalım” sloganıyla 3 gün boyunca devam edecek festival için Muratpaşa’da kadınlar Konyaaltı sahilinden Ziya Gökalp Kent Parkı’na değişik noktalarda sabah sporu ve yoga yapıp Antalyalıları Çevre Festivali’ne davet etti.

‘Doğaya, çevreye, ekolojiye, hayvanlara, bitkilere ve dünyaya aklımızı ve kalbimizi açıyoruz’ diyerek geçen yıl yolculuğuna başlayan Muratpaşa Belediyesi Çevre Festivali’nin ikincisi start alıyor. 19 – 21 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek festival, “Dünyaya nefes olalım” sloganıyla gerçekleştirilecek.
Festivalde, bu yıl, falezler temizlenecek, Kaleiçi Yat Limanı’nda deniz temizliği yapılacak, sergiler, söyleşiler ve atölye çalışmaları gerçekleştirilecek. Festival kapsamında ayrıca;  kitap stantları kurulacak, yerel tohum dağıtımıyla örnek ağaçlandırma çalışması yapılacak. 
Ana etkinlik alanı Muratpaşa Kent Meydanı olarak belirlenen festivalin heyecanı ise şimdiden Muratpaşa’yı sardı.
Muratpaşa Belediyesi’nin Bayındır Park’ta gerçekleştirdiği sabah sporunda biraraya gelen kadınların kurduğu Çılgın Nar Taneleri Grubu, Antalyalıları festivali davet etmek için farklı bir etkinlik gerçekleştirdi. Çılgın Nar Taneleri, Bayındır Park’tan Konyaaltı sahiline yürüyüş yaptı ve sabah sporunu bu kez sahilde gerçekleştirdi. Çılgın Nar Taneleri; sabah sporunu Konyaaltı sahilinde, çakıl taşları ile yaptı. Çılgın Nar Taneleri;  yürüyüş sırasında ve sahilde temizlik de yaptı.
Bir başka etkinlik ise Antalya’nın Akdeniz’e uzanan en uç noktası Muratpaşa Belediyesi’nin Ziya Gökalp Kent Parkı’nda gerçekleştirildi. Burada da çoğunluğu kadınlardan oluşan bir grup yoga yaptı. Falez bandından sabah yürüyüşüne çıkan bir çok mahalle sakini de yogaya katıldı. 


Bu kategorideki diğer haberler

Atık yağlar evlerden toplanıyor
Muratpaşa Belediyesi, yılın 8 aylık döneminde 2 bin 982 litre bitkisel atık yağı, Çevreci Komşu Kart projesi kapsamında evlerden topladı. Toplanan atık yağ karşılığında 2 bin 982 puan da Çevreci Komşu Kartlara yüklendi.
MARMARİS’DE ÇİÇEK GİBİ TASARRUF
Marmaris Belediyesi, 3000 metrekarelik kapalı alana sahip serasında ürettiği çiçeklerle hem ilçeyi güzelleştiriyor hem de yılda 2 buçuk milyon lira tasarruf sağlıyor.
Dünya Temizlik Günü’nde Antalya Kaleiçi’ndeyiz
Muratpaşa Belediyesi, geçen yıl 158 ülkede 17 milyon kişiyle gerçekleştiren 21 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde tarihi Kaleiçi’nde temizlik gerçekleştirecek. Gönüllerinin katılımıyla düzenlenecek etkinlik için Kale Kapsı’nda buluşulacak ve Yat Limanı’na doğru Kaleiçi sokakları temizlenecek.
İbradı'da Dağ Keçilerinin yaşam alanındaki mermer ocağı iznine dava
ANTALYA'nın İbradı ilçesinde su kaynakları, sedir, ardıç ve ladin ormanlarıyla dağ keçileri ve yılkı atlarının doğal yaşam alanı içinde açılmak istenen mermer ocağı için verilen 'ÇED gerekli değildir' kararının iptali için dava açıldı. Aynı bölgede başka mermer ocağı için verilen 'ÇED gerekli değildir' kararı iptal edilmişti.
İBRADI’DA DOĞA KATLİAMI İÇİN EYLEM ÇAĞRISI
İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru, İbradı’da su kaynakları, sedir, ardıç ve ladin ormanları ile dağ keçilerinin doğal yaşam alanı içinde mermer ocağı açmak isteyen firmanın yol açmak için sedir ağaçlarını işaretlediğini ve Yarından itibaren keseceğini belirterek eylem çağrısı yaptı: Dava avukatlarından Münip Ermiş de, firmanın hukuksuz bir işlem yaptığını söyledi.
Çevre ödülü 4’üncü kez Muratpaşa’nın
Muratpaşa Belediyesi, Fethiye’de düzenlenen Ulusal Mavi Bayrak Ödül Töreni’nde Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından verilen ‘En İyi Çevre Eğitim Etkinlikleri’ ödülünü aldı. MuratpaşaBelediyesi, ödülü üst üste 4’üncü kez alırken Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Bu ödülü son derece yüksek bir bilinçle çalışmalarımızda bize yön gösteren Muratpaşa sakinleri adına alıyoruz” dedi.
EN ÇOK OKUNANLAR
BAŞKAN UYSAL, BU BAYRAM ‘BARIŞIN DA MÜJDECİSİ OLSUN’
510 bin defa ‘nasıl yardımcı olabilirim’ dediler
Muratpaşa'da Başkan Uysal’dan ‘Geçmiş olsun’ ziyareti
Başkan Uysal, Banu Avar söyleşisinde konuştu ‘Tek amacımız toplumu bütünleştirmek’
HATAY SEVGİ PARKI RENGÂRENK
Muratpaşa'nın Kırcami planlarında top Büyükşehir’de