antalya haber

13 Aralık 2019 Cuma
DOLAR : 5,7830 EURO : 6,4619
BİZ ALIN TERİNİ, HİÇ BİR ZAMAN SİYASETE BULAŞTIRMADIK
30.05.2019
Politika
Ak Parti Manavgat Belediye Başkan Adayı Hasan Öz’ün kamuoyunda Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat ASAT Hizmet birimindeki işten çıkarmalar ve yer değişiklikleriyle ilgili, yapmış olduğu ima, itham ve suçlamalar üzerine“kendisine değil”, kamuoyuna ve halkımıza açıklama yapma ihtiyacı hasılolmuştur. Bizim için değerli olan halkımızdır. Halkımızın sağduyusuyla bu süreci doğru değerlendireceğine inancımız sonsuzdur.

Çok değerli hemşehrilerim,
 

Bütün adalet, hak, hukuk, eşitlik ilkelerimizle 10 yıldır yürüttüğümüz Manavgat Belediye Başkanlığı görevinde her zaman emeğe, işçinin alın terine ve hakkına önem verdik. Kendi mülkünü satarak işçi alacaklarını ödeyen bir belediye başkanı babanın evladı olarakaldığımız öğreti ve feyz ile ekmeğinin kavgasını veren bütün insanlarımızın her zaman yanında olduk. Bu bakış açımızı, 2009 yılında göreve geldiğimizde hiçbir kimseyi işten çıkartmayarak ve belediyemizde 1500 çalışanın tamamını, ayrımsız bir şekilde taşerondan kadroya geçirerek Manavgat halkımıza kanıtladık. 

 

Ancak Manavgat’ımızda gerçekten EKMEĞİ İÇİN MÜCADELE EDENLERLE, seçimi kazanabilmek için makam ve mevkilere saygısızca küfür eden yapıları da aynı kefeye koymamayı da süreç içerisinde öğrendik. Çünkü bizim siyaset anlayışımız, emeğin yüceliğine göre kurgulanmıştır. 

 

Bu düsturlar çerçevesinde, seçimden sonra kendisini destekleyen insanlara bir “TEŞEKKÜR” bile etmeyip, vitrine oynamaya çalışan arkadaşımıza ben de bazı sorular sormak isterim. 

 

1-2014’de Sayın Menderes Türel, göreve geldiğinde, Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan 1100 taşeron işçi kovulurken, 500’e yakın kadrolu memur ve işçisürülürken neden hak, hukuk savunuculuğu yapmadınız? 5 yıl boyunca bu sürülmelere, kovulmalara neden kayıtsız kaldınız? Beraber aynı yolda yürüdüğünüz Sayın Menderes Türel yaptığı sürgünleri savunmak için, “Sürgün yerinde değil, cennet yerlerinde görev yapıyorlar. Antalya’nın her bir noktası eşit hizmet yerleridir” dememiş miydi?

 

2-Manavgat’ımızda ASAT ve Büyükşehir nezdinde 600 civarında çalışan var. Vekil, koordinatör, siz ve bazı yönetici arkadaşlarınızın akrabaları bu kadrolarda yer alıyor mu? Bunlardan kaçı işe geliyor. Ve Hangi liyakatla bu işleri elde ettiler?

 

3- Bunları işe aldırırken hangi kriterlere uydunuz.  “Git AK Parti’ye kayıt ol” dediniz mi? Bu etik midir?

 

4-Toplumda işe alınmanın gerçek kriteri “liyakat tır. Siz akrabalık kriterleriyleişe alınmaları, ne denli doğru yorumluyorsunuz? Birilerini dayı, yeğen ilişkileri yüzünden işe almakla, başkalarının hakkını yemiş olmuyor musunuz?

 

5-Ekmeğinin kavgasını veren insanları seçim sürecinde zorla mitinglere getirttiniz mi? Çalışanların seçim mitinglerinde boy göstermeleri normal miydi?Gelmeyenleri işten çıkartmakla tehdit ettiniz mi?

 

6-Çalışanlarınızın, seçim sürecinde sosyal medyadaki hesaplarında makam ve mevkilere yaptıkları küfür ve hakaret içeren paylaşımları takip ettiniz mi? Bu çalışanlarını ikaz edip uyardınız mı? Yoksa bunlar sizin bilginiz dahilindemiydi?

 

Siz kibirden ve egodan bahsediyorsunuz. Seçimler demokratik ortamlardır. Kazananı ve kaybedeni olur. Sizden seçimi kazanan yapıyı tebrik etmenizi beklemek hayal olur ancak ne Manavgat halkına ne de kendi yapınıza bir teşekkürü” bile çok gördüğünüze göre “kibir ve ego” tanımları sizin üzerinize yakışıyor

Yerel seçimlerden bu yana ortalarda görünmüyorsunuz. En önemli konularda bile kentin hiçbir sorununa sahip çıkmazken, ileriye dönük hangi hesaplar yüzünden birdenbire siyaset yaparak gündeme gelmeye çalışıyorsunuz. 

Bunları yorumlamadan, siyaseten sahip çıkamadığın insanlar üzerinden polemikyaratarak, vitrine oynamanız asla kabul edilemez.

Değerli kardeşim, siz hiç merak etmeyin. Sayın Muhittin Böcek Başkanımız, bizler ve Antalyadaki yönetici arkadaşlarımız, anlayışımız gereği gerçek çalışanlarımıza her zaman sahip çıktık ve çıkmaya da devam edeceğiz. İşini layıkıyla yapanların alın terini kurutmadık, kurutmayacağız. 


Şükrü SÖZEN

Manavgat Belediye Başkanı

 

Bu kategorideki diğer haberler

Rafet Zeybek: Eğitimde Tasarruf Olmaz.
Kaş İlçesinde sınıf/şube birleştirmelerine dair velilerin şikayetlerini TBMM’ye taşıyan CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek verdiği soru önergesi sonrası şu açıklamaları yaptı;
BAŞKAN SAVAŞ’IN 1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ MESAJI
YAPAY ZEKAYA GÖSTERMELİK DESTEK
Dünyanın geleceğini şekillendiren yapay zeka ve blokzincir konusunu Meclis gündemine taşıyan CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak’ın önergesine bakanlıktan verilen yanıt vahim tabloyu ortaya koydu. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, akademik programlar ve sanayi sektöründe son 10 yılda yapay zeka projelerine verilen destek miktarının 2019 fiyatlarıyla toplam 410 milyon lira olduğunu açıkladı. CHP Antalya Milletvekili Budak, Avrupa ülkelerinin bu alandaki yatırımlara yılda milyarlarca euro ayırdığını vurgulayarak, “10 yıllık proje bütçeleri neredeyse Okluk koyundaki bir yazlık sarayın maliyeti kadar” dedi.
CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul’un açıklaması
CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi ve gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.
Hasan Şahin: CHP’li başkanlarımız Kırcami Halkının yanındadır.
Cumhuriyet Halk Partisi Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin; “AK Parti Antalya’daki seçim yenilgisinin faturasını Kırcami Halkına kesmeye çalışıyor. O gün meydanlarda “Yanınızdayız” nutuğu atanlar bu gün planı engellemek için çırpınıyorlar. “
MARMARİS'TE MEHMET OKTAY BAŞKANLIĞINDA İLK MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
I
EN ÇOK OKUNANLAR
BAŞKAN UYSAL, BU BAYRAM ‘BARIŞIN DA MÜJDECİSİ OLSUN’
510 bin defa ‘nasıl yardımcı olabilirim’ dediler
Muratpaşa'da Başkan Uysal’dan ‘Geçmiş olsun’ ziyareti
Başkan Uysal, Banu Avar söyleşisinde konuştu ‘Tek amacımız toplumu bütünleştirmek’
HATAY SEVGİ PARKI RENGÂRENK
ANTALYA ‘ATA’SINA SAYGI İÇİN YÜRÜDÜ