antalya haber

24 Ağustos 2019 Cumartesi
DOLAR : 5,7642 EURO : 6,3769
ÜRETEN ÇOCUKLAR BAŞKAN OKTAY'LA DENEY YAPTI
01.06.2019
Sektörel

Üreten Çocuklar Akademisi tarafından bu yıl 5.si düzenlenen Marmaris Geleneksel Bilim Şenliği her yıl olduğu gibi Yüzme Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi. Etkinlik bu yıl kısa bir süre önce aramızdan ayrılan Cumhuriyet öğretmeni Perihan Duyum ve onun gibi eğitime neferlerine ithaf edildi. 

Her geçen yıl ilgilin arttığı etkinlikte bu yıl 38 stantta yüzlerce öğrenci görev aldı. Hayalet mavi, tesla bobini, şişedeki cin, uçak atölyesi ve roket atölyesi gibi deney ve sunumlar yapılırken, ziyaretçilere de bilgi verildi. Etkinliğin ziyaretçileri arasında Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay da yer aldı. Başkan Oktay, tüm stantları teker teker ziyaret ederek çocuklardan bilgi aldı. Sunumlarını izledi, zaman zaman deneylere yardımcı oldu. İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı da bir stantla etkinlikte yer aldı.

Bu kategorideki diğer haberler

DÖŞEMEALTI’NIN HALI TARLALARI DÜNYA BASININDA
Döşemealtı'nın halı ve halı tarlalarının görsel şöleni, dünyanın önde gelen basın kuruluşları tarafından büyük bir ilgi ile takip ediliyor. Dünyanın önde gelen basın kuruluşlarının gözdesi haline gelen halı tarlalarındaki birbirinden farklı renkleri,uluslararası ajansların foto muhabirleri çektikleri karelerle dünyaya tanıttı
AKHUMER, Türkiye’de Üç Merkezden Biri
DİSK/GENEL-İŞ SENDİKASI’NDAN GENEL MÜDÜR ÇAPARALİ’YE ZİYARET
Akdeniz Üniversitesi ve Antalya İl Ticaret Müdürlüğü Arasında İş Birliği
Akdeniz Üniversitesi ve Antalya İl Ticaret Müdürlüğü arasında üniversite öğrencilerine ve mezunlara staj ve iş imkanları sağlamak ayrıca öğrencilerin kariyer gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.
ATB ÜRÜN İHTİSAS BORSASI ACENTESİ OLDU
Antalya Ticaret Borsası, Türkiye Ürün İhtisas Borsası A.Ş. (TÜRİB) ile acentelik sözleşmesi imzaladı. TOBB ve Ticaret Borsaları tarafından kurulan Türkiye Ürün İhtisas Borsası A.Ş.'nin acenteliğini alan ATB, Elektronik Ürün Senetlerine ilişkin borsacılık faaliyetlerini gerçekleştirebilecek.
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’dan ‘müthiş’ teklif
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 2’nci Kadın Kooperatifleri Festivali’nde düzenlenen sempozyumda, kooperatiflerinin üretimlerini ulusal ve uluslararası pazarlarla buluşturacak bir ajansın kurulmasını önerirken ilk adımı da atmaya hazır olduklarını söyledi. Başkan Uysal, “Şimdi, diğer belediyelere mektup yazacağız. Kendi iç piyasamızda başlayalım. 200 belediyenin birden kadın kooperatiflerinin ürünlerini sergilediğini ve sattırmaya çalıştığBağlantıını düşünün. Müthiş bir şey ortaya çıkabilir” diye konuştu.
EN ÇOK OKUNANLAR
BAŞKAN UYSAL, BU BAYRAM ‘BARIŞIN DA MÜJDECİSİ OLSUN’
510 bin defa ‘nasıl yardımcı olabilirim’ dediler
Muratpaşa'da Başkan Uysal’dan ‘Geçmiş olsun’ ziyareti
Başkan Uysal, Banu Avar söyleşisinde konuştu ‘Tek amacımız toplumu bütünleştirmek’
Muratpaşa'nın Kırcami planlarında top Büyükşehir’de
HATAY SEVGİ PARKI RENGÂRENK