antalya haber

25 Haziran 2019 Salı
DOLAR : 5,8008 EURO : 6,6054
ÜRETEN ÇOCUKLAR BAŞKAN OKTAY'LA DENEY YAPTI
01.06.2019
Sektörel

Üreten Çocuklar Akademisi tarafından bu yıl 5.si düzenlenen Marmaris Geleneksel Bilim Şenliği her yıl olduğu gibi Yüzme Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi. Etkinlik bu yıl kısa bir süre önce aramızdan ayrılan Cumhuriyet öğretmeni Perihan Duyum ve onun gibi eğitime neferlerine ithaf edildi. 

Her geçen yıl ilgilin arttığı etkinlikte bu yıl 38 stantta yüzlerce öğrenci görev aldı. Hayalet mavi, tesla bobini, şişedeki cin, uçak atölyesi ve roket atölyesi gibi deney ve sunumlar yapılırken, ziyaretçilere de bilgi verildi. Etkinliğin ziyaretçileri arasında Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay da yer aldı. Başkan Oktay, tüm stantları teker teker ziyaret ederek çocuklardan bilgi aldı. Sunumlarını izledi, zaman zaman deneylere yardımcı oldu. İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı da bir stantla etkinlikte yer aldı.

Bu kategorideki diğer haberler

AÜ’de Bilimsel Kriterlere Uygun Olmayan Akademik Faaliyetler Tartışıldı
Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü tarafından 30 Mayıs 2019 tarihinde ‘Predatör Akademik Faaliyetler’ konulu konferans gerçekleştirildi.
ÇANDIR, YÖREX ÖDÜLÜNÜ CUMHURBAŞKANI’NIN ELİNDEN ALDI
Türkiye’nin ilk ve tek yöresel ürünler fuarı YÖREX Projesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ‘Oda ve Borsa Proje Yarışması’nda Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü. Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.
Manavgat MATSO Turizm Fakültesi’nde Turizm Haftası Etkinliği
Akdeniz Üniversitesi Manavgat MATSO Turizm Fakültesi’nde Dünya Turizm Haftası kapsamında “İspanya ve Türkiye Turizmi Üzerine Karşılaştırmalı Genel Bir Değerlendirme” konusunun ele alındığı konferans düzenlendi.
Kahve ustaları Göynük’te yetişecek
Akdeniz Üniversitesi Göynük Mutfak Sanatları Meslek Yüksek Okulu 'Barista Atölyesi' ve 'Gastronomi Uygulama Atölyesi-2' birimlerinin açılışına katılan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, bu bölümlerin hizmete girmesiyle Türkiye’nin en iyi kahve ustalarının Göynük’te yetişeceğini söyledi.
Kırcami’de bilirkişi keşfi yapıldı
Antalya’nın 30 yılı aşkın süredir imar sorunları devam eden Kırcami bölgesine ilişkin Şehir Plancıları Odası’nın açtığı plan iptal davasında bilirkişi keşfi yapıldı.
İş dünyasından Başkan Uysal’a ziyaret
Antalya’da iş dünyasının temsilcileri Muratpaşa’da yüzde 65’lik rekor bir oyla yeniden belediye başkanlığına seçilen Ümit Uysal’ı makamında ziyaret ederek seçim başarısı dolayısıyla kutladı.
EN ÇOK OKUNANLAR
BAŞKAN UYSAL, BU BAYRAM ‘BARIŞIN DA MÜJDECİSİ OLSUN’
510 bin defa ‘nasıl yardımcı olabilirim’ dediler
Muratpaşa'da Başkan Uysal’dan ‘Geçmiş olsun’ ziyareti
Başkan Uysal, Banu Avar söyleşisinde konuştu ‘Tek amacımız toplumu bütünleştirmek’
Muratpaşa'nın Kırcami planlarında top Büyükşehir’de
HATAY SEVGİ PARKI RENGÂRENK