antalya haber

24 Ağustos 2019 Cumartesi
DOLAR : 5,7642 EURO : 6,3769
Muratpaşa, aydınlığın yüzü
17.05.2019
Yaşam
Muratpaşa Belediyesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’dan bağımsızlık ateşinin yakmasının 100’üncü yıl dönümünün de kutlanacağı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için Antalya’nın en işlek caddesi Tekelioğlu’nu Türk Bayrakları ve Atatürk posterleri ile donattı.

Muratpaşa Belediyesi,  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı hazırlıklarını tamamladı. Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100’üncü yıl dönümünü 3 gün sürecek Muratpaşa Gençlik Festivali’yle kutlamaya hazırlanan Muratpaşa, her milli bayram gününde olduğu gibi kentin en işlek caddelerinden Tekelioğlu’nu dev Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle süsledi.
Belediye hizmet binasıyla birlikte cadde boyunca yapılan düzenleme büyük beğeni toplarken Muratpaşa, 19 Mayıs heyecanını günler öncesinden yaşamaya başladı. Süsleme çalışmalarında 22 Türk Bayrağı ve Atatürk posterinin kullanıldı.
Bununla birlikte Muratpaşa Belediyesi, bayram kutlamalarının gerçekleştirileceği pazar günü Muratpaşa Kent Meydanı’ndan başlayıp Erdal İnönü Kent Parkı’nda sona erecek büyük bir gençlik yürüyüşü de düzenleyecek. “Gençlik için geleceğe yürüyoruz” sloganıyla düzenlenecek yürüyüş için Antalyalılar saat 09.00’da Muratpaşa Kent Meydanı’nda buluşacak. Burada düzenlenecek törenin ardından Lara Cadrdesi’nden yaklaşık 4,5 kilometrelik yürüyüş başlayacak. Yürüyüş, Erdal İnönü Kent Parkı’nda yapılacak sabah sporuyla sona erecek.  


Bu kategorideki diğer haberler

Hacı Bektaş Veli Anma Törenlerine Yoğun İlgi
BAŞKAN ARAS PAZARCI ESNAFIYLA DERTLEŞTİ
Bodrum Belediye başkanı Ahmet Aras, Bodrum pazar yerini ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.
İYİ BAYRAMLAR
Muratpaşa Belediyesi’nden Sağlıklı yaşam için egzersiz kursu
Sağlıklı yaşam ve yaşam kalitesini artırmak amacıyla 7’den 70’e herkes için spor eğitimi veren Muratpaşa Belediyesi; iki farklı merkezde gündelik sağlıklı yaşam egzersizlerini içeren wellness kursu açtı
Yüreğinde engel olmayan herkese kapımız açık’
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Engelsiz Kafe’de yenilenme çalışmalarını büyük oranda tamamlandığını belirterek, “Burası, bizim bölgemizde engellilere tahsis edilen, engellilere öncelik verilen en geniş alandır. Burada bir kafe hizmeti var ve kapıları ruhunda engel olmayan herkese açık” diye konuştu.
MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN GENÇ KADINLARA EVLİLİK OKULU
EN ÇOK OKUNANLAR
BAŞKAN UYSAL, BU BAYRAM ‘BARIŞIN DA MÜJDECİSİ OLSUN’
510 bin defa ‘nasıl yardımcı olabilirim’ dediler
Muratpaşa'da Başkan Uysal’dan ‘Geçmiş olsun’ ziyareti
Başkan Uysal, Banu Avar söyleşisinde konuştu ‘Tek amacımız toplumu bütünleştirmek’
Muratpaşa'nın Kırcami planlarında top Büyükşehir’de
HATAY SEVGİ PARKI RENGÂRENK