antalya haber

23 Temmuz 2019 Salı
DOLAR : 5,6786 EURO : 6,3701
Başkan Uysal, eşiyle Kadın Kooperatifleri stantlarını gezdi
30.06.2019
Yaşam
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, eşi Ümran Uysal’la birlikte 2’nci Kadın Kooperatifleri Festivali için Antalya’da bulunan kooperatiflerin Muratpaşa Kent Meydanı’nda kurduğu stantları ziyaret etti.

Muratpaşa Belediyesi’nin Türkiye’nin dört bir yanından kadınlarını kurduğu üretim, işletme ve girişimcilik kooperatiflerini bir araya getirdiği Kadın Kooperatifleri Festivali’nde 4’üncü gün geride kaldı. Muratpaşa Kent Meydanı’nda Çarşamba günün başlayan ve bugün (Pazar) Onur Nugay konseriyle sona erecek festival için Antalya’da buluşan 54 kadın kooperatifinin Muratpaşa Kent Meydanı’nda kurduğu stantlar yoğun ilgi görüyor. 
 

TOKAT BASKISI YAPTI, Çİ BÖREK AÇTI

Başkan Uysal da eşi Ümran Uysal’la birlikte Türkiye’nin her köşesinden geleneksel el sanatları ürünlerinin, tasarım çalışmalarının ve geleneksel lezzetlerin bulunabildiği stantları gezdi. Başkan Uysal, gezisi sırasında Tokatlı kadınların kurduğu Yeşilırmak Havzası Hanımeli İnisiyatifi Çevre ve Kültür İşletme Kooperatifi standında “Tokat baskısı” olarak bilinen ağaç baskını denedi, Eskişehir’in Odunpazarıilçesinden gelen Her Ev Bir Atölye ve Kadın Girişi kooperatifleri standında çi börek açtı.  

Çorum Sungurlu’dan festivale katılan Sungurlu Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi üyeleriyle birliktegözleme de pişiren Başkan Uysal, Ardeşen Kadınları El Sanatları Tarımsal Kalkınma İşletme Kooperatifi, Kütahya Emet Kadın Girişimi, İzmir’den gelen Yelki Kadın Girişimi veIsparta Kadın Girişimi üretim ve İşletme kooperatiflerininküçük hediyelerini kabul etti. Başkan Uysal, bu yıl 2’ncisi düzenlenen festivale ilk kez katılan Gaziantep Sada Kadın Kooperatifi’nin üzerinde “Kitaplar da çeyizden sayılsın” yazılı bez çantaları da oldukça beğendi.
 

İNSTA ÇERÇEVEDEN FOTOĞRAF ÇEKTİRDİ

Başkan Uysal, festival alanında, Simurg Kadın Kooperatifleri Birliği ve Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’nın “Yaşamı yeniden dönüştürüyoruz” sloganıyla hazırladığı instagramçerçevesinde eşi Ümran Uysal’la birlikte fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi. 
 

BİR BAŞKADIR BENİM MEMLEKETİM

Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlendiği festivalin 4’üncü günü Başkan Uysal ve eşinin, festival katılan kadın kooperatiflerine plaketlerini takdim etmesiyle devam ederken gece Ömür Gedik konseriyle sona erdi. Konser sırasında aralarından Hakkari Çiçeklerinözü Kadın Girişimi’nin de bulunduğu çeşitli kooperatifler, Gedik’e çeşitli hediyeler takdim etti ve kadınlar Ömür Gedik’le birlikte “Bir başkadır benim memleketim” şarkısını söyledi.

Bu kategorideki diğer haberler

Yüreğinde engel olmayan herkese kapımız açık’
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Engelsiz Kafe’de yenilenme çalışmalarını büyük oranda tamamlandığını belirterek, “Burası, bizim bölgemizde engellilere tahsis edilen, engellilere öncelik verilen en geniş alandır. Burada bir kafe hizmeti var ve kapıları ruhunda engel olmayan herkese açık” diye konuştu.
MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN GENÇ KADINLARA EVLİLİK OKULU
KADINLAR BODRUM'DA BULUŞTU “BAŞARI ÖYKÜSÜ” NÜN 5’NCİSİ BODRUM’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
5.’si Bodrum’da düzenlenen “Bir Başarı Öyküsü: Mavi Yolculuk” Sanat Şöleninde, kadınların başarı hikayeleri paylaşıldı.
LÖSEV’in Kurban Bayramına Kadar Hedefi Tüm Türkiye’de 30 Bin Aileye Ulaşmak…
Lösemi ve kanser tedavisi gören çocuk ve yetişkinlerin iyileşmesi için protein ağırlıklı beslenmeleri çok önemli. Bu nedenle LÖSEV, 12 ay boyunca kayıtlı hastalarına kırmızı et yardımını sürdürüyor. En kaliteli protein kaynağı olan et ve et ürünleri hastaların beslenmesinde çok önemli bir yere sahip. Özellikle lösemide et ve et ürünleri tüketerek sağlıklı beslenen hastalar bu zorlu tedavi sürecini daha kolay atlatıyorlar. 2019 Mayıs ayında 8500’e hasta ve ailesine kırmızı et yardımı yapan LÖSEV, 2019 Nisan ayından bu yana Türkiye genelinde 14 Bin aileye et yardımı ulaştırıldı.
Muratpaşa’da Demans Kafe için ilk adım atıldı
Muratpaşa Belediyesi, 2018 yılında kurduğu ‘Alzheimer Danışma Hattı’nın ardından ilçede demans ve Alzheimer hastalarına hizmet verecek Demans Kafe’nin kurulması çalışmalarına başladı. İlk ve orta evre demans hastaları ve yakınlarına sosyal bakım programı kapsamında destek sağlayacak DemansKafe, Şirinyalı Mahallesi’nde açılacak.
Döşemealtı’nın Altın pedalları Türkiye Şampiyonu
Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Konya’da düzenlenen yarışlarda takım halinde Türkiye Şampiyonu olan Kırkgöz Döşemealtı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Bisiklet takımı sporcularını ağırladı.
EN ÇOK OKUNANLAR
BAŞKAN UYSAL, BU BAYRAM ‘BARIŞIN DA MÜJDECİSİ OLSUN’
510 bin defa ‘nasıl yardımcı olabilirim’ dediler
Muratpaşa'da Başkan Uysal’dan ‘Geçmiş olsun’ ziyareti
Başkan Uysal, Banu Avar söyleşisinde konuştu ‘Tek amacımız toplumu bütünleştirmek’
Muratpaşa'nın Kırcami planlarında top Büyükşehir’de
HATAY SEVGİ PARKI RENGÂRENK