antalya haber

13 Aralık 2019 Cuma
DOLAR : 5,7830 EURO : 6,4619
MANAVGAT BELEDİYESİ ATATÜRK’Ü ANDI
12.11.2019
Yaşam

 

 

Manavgat Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi Öğrencileri, Çocuk Kültür Merkezi, Çolaklı Erkek Öğrenci Yurdu ile Manavgat Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 81. Ölüm yıldönümünü kapsamında anma etkinlikleri düzenledi. Side ve Çolaklı Kreş ve Gündüz Bakımevleri ve Çocuk Kültür Merkezi öğrencileri, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından sembolik olan hazırlanan Anıtkabir’e çiçek bıraktı, şiirler okudu, gösteriler düzenledi. Manavgat Belediyesi tarafından gün boyu anma etkinlikleri Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen 10 Kasım Atatürk’ü Anma Konseri ile devam etti. Onur Gök’ün şefliğini yaptığı Türk Halk Müziği Topluluğu Korosu “Türkülerle Atatürk” konserinde Atatürk’ün sevdiği parçaları icra etti. Manavgat halkının da birlikte söylediği türküler,duygu dolu anlar yaşattı. Ayrıca Atatürk’ün İtalyan komutana ders niteliğindeki cevap vermesi de tiyatro oyunu şeklinde sahnelendi. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerinin ve devrimlerinin her zaman yaşayacağını belirten Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen,  Manavgat Belediyesi olarak yol rehberlerinin Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimleri olduğunu ifade etti. Şef Onur Gök’e teşekkür çiçeği Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Ceylan tarafından sunuldu. Başkan Şükrü Sözen, “ Türkiye Cumhuriyeti’ninkurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzü Manavgat Belediyesi olarak bir dizi etkinlik düzenleyerek anmak istedik. 10 Kasım bizim için bir yas günü değil, onun fikirlerini, devrimlerini ve Türk Milleti’ne bakış açısını gelecek kuşaklara aktarma günüdür. Bu bilinç ve gururla Ulu Önderimizi ebediyete intikal edişini 81. Yıl dönümünde saygıyla, şükranla ve minnetle anıyorum” dedi.

Bu kategorideki diğer haberler

CHP’Lİ ÖZER DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ’NDE RABİA NAZ’I SORDU
Muratpaşa Yaşlı Meclisi Aralık’ta Toplanıyor
Muratpaşa’da demokratik katılımcılığı esas alan kent yaşamının kurulmasında önemli çalışmalardan biri olacak Yaşlı Meclisi’nin üyeleri belirlendi. Yaşlı Meclisi, ilk toplantısını Aralık ayı içinde gerçekleştirecek.
Konyaaltı Belediyesi Oda Orkestrası yine şaşırttı…
Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’in talimatıyla kurulan ve müziği sokağa taşıyan Konyaaltı Belediyesi Oda Orkestrası, “Atatürk’ü Anma Konseri”yle bu kez bir alışveriş merkezindeydi…
Konyaaltı’nda “Cumhuriyet Yürüyüşü” coşkusu
Konyaaltı Belediyesi, Cumhuriyetin kuruluşunun 96’ncı yıl dönümünde gerçekleştirdiği “Cumhuriyet Yürüyüşü ve Necati ve Saykolar Konseri”yle Antalyalılara muhteşem bir Cumhuriyet Bayramı coşkusu yaşattı.
SAMANDAĞ’DA CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI BAŞLADI
Cumhuriyet’in kuruluşunun 96. Yıldönümü kutlamalarıSamandağ’da, Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni ile başladı.
ARAS: “CUMHURİYETİ İLELEBET YAŞATACAK BİRİKİM VE ENERJİYE SAHİBİZ”
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Cumhuriyet’in 96’ıncı yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Bodrum’da Cumhuriyet Bayramını millet olarak büyük bir coşku ve gurur içerisinde kutlamaya hazırlandıklarını ifade eden Başkan Aras, Türkiye Cumhuriyeti’nin, küllerinden yeniden doğan bir ulusun direniş destanı olduğunu belirterek “Bir aydınlanma tasarımı olan Cumhuriyet, Türkiye’nin çağdaşlaşmasında siyasal, toplumsal, hukuksal, kültürel ve ekonomik dönüşümlerin yolunun açılmasıdır.” dedi. Başkan Aras, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:
EN ÇOK OKUNANLAR
BAŞKAN UYSAL, BU BAYRAM ‘BARIŞIN DA MÜJDECİSİ OLSUN’
510 bin defa ‘nasıl yardımcı olabilirim’ dediler
Muratpaşa'da Başkan Uysal’dan ‘Geçmiş olsun’ ziyareti
Başkan Uysal, Banu Avar söyleşisinde konuştu ‘Tek amacımız toplumu bütünleştirmek’
HATAY SEVGİ PARKI RENGÂRENK
ANTALYA ‘ATA’SINA SAYGI İÇİN YÜRÜDÜ